Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

żurawie samojezdne Kraków

Wynajem dźwigów – od czego zależy jego koszt?

Dźwigi niewątpliwie przyspieszają wykonywanie różnego rodzaju prac, m.in. budowlanych, remontowych czy transportowych. Wiadomo jednak, że nie każdy z nas takie urządzenia posiada, zwłaszcza, jeśli do tej pory nie było potrzeby korzystania z nich. Na szczęście wiele firm, jak np. nasza, oferuje wynajem dźwigów. Od czego zależy koszt takiej usługi? Odpowiadamy.

Od czego zależy koszt wynajmu dźwigów?

Poniżej opisujemy czynniki, które odgrywają najważniejszą rolę, jeśli chodzi o koszt wynajmu dźwigów.

Rodzaj prac

Jednym z najważniejszych kryteriów, od których zależy koszt wynajmu dźwigu samojezdnego, jest rodzaj prac, które będą musiały one wykonać, w tym stopień ich skomplikowania. Jeżeli chodzi o prace stosunkowo wymagające, koszt wynajmu dźwigu będzie wyższy . Im będą one trudniejsze, tym większe kwoty wchodzą w grę.

Typ dźwigu

Urządzenia dźwigowe mają różne parametry i możliwości techniczne. Jeśli zależy Ci na wynajmie dźwigu wysokiej klasy i o dużym udźwigu jak np. wynajem dźwigu LIEBHERR LTM 1130, cena będzie wyższa niż w przypadku trochę gorszego pojazdu, o niskim udźwigu.

Miejsce wykonywania usług

W zależności od tego, gdzie będą wykonywane usługi i gdzie dany dźwig musi dojechać (lub być przetransportowany), ustalana jest ostateczna wycena. Im krótsza będzie trasa, tym niższe koszty – ważny tu jest zatem każdy kilometr. W przypadku naszej firmy najniższe stawki obowiązują w sytuacji, gdy usługa realizowana jest w Krakowie (chociaż działamy w całej Małopolsce, a czasem również i w innych województwach).

Wartość ładunku

Zdarza się, że wartość przenoszonego ładunku, który trzeba załadować lub rozładować, również odgrywa dużą rolę w wycenie. Jeśli trzeba przenieść warte miliony złotych silniki lub wielkie elementy konstrukcyjne maszyn, a cała usługa musi być wykonana z ogromną dokładnością i starannością, co wymaga często zastosowania niestandardowych procedur, cena wzrośnie, wiąże się to bowiem z ogromną odpowiedzialnością. Wówczas istnieje też konieczność stworzenia bardziej precyzyjnej umowy niż w większości przypadków.

Czas wynajmu dźwigu

W przygotowywaniu kosztorysu bierzemy pod uwagę również czas wynajmu pojazdu. Jeśli zostanie on wynajęty na dwie godziny (jest to wynajem krótkoterminowy), cena będzie niższa niż przy wypożyczeniu go na kilka dni (jest to wynajem długoterminowy).

Pamiętaj również, że jeżeli zamierzasz wynająć dźwig wraz z operatorem, koszt usługi również wzrośnie.

Dlaczego nie istnieje jeden stały cennik usług dźwigowych?

Jak widzisz, istnieje szereg zmiennych, które wpływają na finalny kosztorys – to właśnie dlatego nie jesteśmy na stronie umieścić jednego, obowiązującego dla wszystkich cennika, nawet jeśli prace wykonywane są np. w tej samej lokalizacji.

Wynajem dźwigów w Krakowie i Małopolsce

Poszukujesz firmy oferującej wynajem dźwigów w Krakowie lub Małopolsce? A może interesują Cię usługi z udziałem naszego operatora w innej części kraju? Jeśli tak, rafiłeś pod właściwy adres! Zadzwoń na numer 695 298 332 i opowiedz nam o szczegółach zlecenia. Pomożemy Ci w wyborze najlepszego pojazdu oraz zaproponujemy atrakcyjne warunki cenowe. Skontaktuj się z nami już dziś!