Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

Wynajem dźwigów – najczęściej zadawane pytania

Często zadajecie nam różne pytania. Zastanawiacie się, ile kosztuje wynajem dźwigu oraz jak wybrać odpowiedni model do swoich potrzeb. Czasem myślicie również o tym, jakie jest zastosowanie danej maszyny. W tym artykule chcielibyśmy rozwiać Wasze najczęstsze wątpliwości. Zacznijmy zatem od początku!

Ile kosztuje wynajem dźwigu?

Cena wynajmu dźwigu zależy od wielu czynników. Związana jest ona z typem dźwigu oraz długością okresu wynajmu. Znaczenie ma również lokalizacja placu budowy oraz to, czy chcesz wynająć dźwig wraz z operatorem. Nie mniej istotne jest to, jak długo będzie trwał cały Twój projekt.

Jak wybrać żuraw odpowiedni do moich potrzeb?

Jeśli chodzi o wynajem dźwigów, wybierając odpowiedni model, bierzemy pod uwagę kilka kryteriów, takich jak:

  • teren – bardzo duże znaczenie ma to, na jakim terenie dany dźwig będzie pracował, w wielu przypadkach grunt jest nierówny, a po ulewie staje się dodatkowo śliski i błotny, w takiej sytuacji należy zadbać o dźwig, który swobodnie będzie mógł się przemieszczać po takim terenie,
  • rozmiar – niezwykle istotny jest także rozmiar dźwigu, który musi być w stanie obsłużyć konkretne obciążenie, pamiętaj jednak, że im większy żuraw, tym wyższa cena wynajmu,
  • waga – pierwszą i najistotniejszą kwestią przy wynajmie dźwigu jest to, ile może on udźwignąć; wynajem dźwigu, który jest w stanie podnieść więcej niż potrzebujesz, oznacza stratę pieniędzy; co więcej, wynajem dźwigu, który jest w stanie podnieść mniej niż oczekujesz zwykle wiąże się z awarią urządzenia oraz kosztownymi opóźnieniami.

Jakie jest zastosowanie dźwigów samojezdnych?

Dźwigi samojezdne doskonale sprawdzają się przy pracach ładunkowych i montażowych. Z powodzeniem radzą sobie w ustawianiu prefabrykatów, części konstrukcyjnych okien i to nawet w trudno dostępnych miejscach. Świetnie spisują się również podczas prac demontażowych, a więc np. w demontażu pieców i kominów. Zdają egzamin również w bazach transportowych. Często wykorzystuje się je do usuwania niebezpiecznych gałęzi. To jednak dopiero początek ich listy możliwości.

Jakie jest zastosowanie trawersów?

Naszym klientom oferujemy również wynajem trawersów. Często wykorzystywane są one w przemyśle stoczniowym, budowlanym, energetycznym oraz metalowym. To rozwiązanie, które wykorzystuje się wtedy, gdy nie zdają egzaminu tradycyjne zawiesie, a wysokość hali nie jest wystarczająca do podnoszenia wszystkich ładunków.

Czy wynajmujemy dźwigi z operatorem?

Tak, zawsze wynajmujemy dźwigi wraz z operatorem. Nie ma u nas możliwości wynajmu tego urządzenia bez obsługi operatorskiej. Związane jest to z tym, że nasz zespół doskonale zna nasze pojazdy. Pracownicy solidnie wykonują daną usługę, a i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki takiej formie wynajmu nie musisz także martwić się o awarie czy uszkodzenia ze swojej strony – za wszystko odpowiedzialni jesteśmy my.

Wynajem dźwigów – Kraków i okolice

Chciałbyś o coś zapytać, ale nie znalazłeś odpowiedzi w tym artykule? W takim razie zapraszamy do kontaktu telefonicznego na numer 695 298 332. A jeśli chcesz podjąć z nami współpracę i zdecydować się na wynajem dźwigu w Krakowie lub okolicach, zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie. Dzięki temu łatwiej nam będzie całość wycenić.