Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

Na jakim podłożu powinien pracować dźwig samojezdny?

Na jakim podłożu powinien pracować dźwig samojezdny? Odpowiedź jest prosta: na tym utwardzonym i odpowiednio przygotowanym. Wówczas praca maszyny powinna odbywać się bez większych problemów. O czym warto jeszcze pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Dlaczego należy zadbać o odpowiednie podłoże dla dźwigu samojezdnego?

Przy każdym dużym przedsięwzięciu z wykorzystaniem dźwigów samojezdnych należy zadbać o przepisy BHP. Teren powinien pozostawać równy i nie powinny być na nim obecne żadne przeszkody terenowe. Jeśli powierzchnia będzie pofałdowana lub pojawią się na niej duże koleiny, żuraw może najpierw się przechylić, a następnie przewrócić.

Zanim Twój żuraw zacznie pracować w danej lokalizacji, koniecznie trzeba sprawdzić miejsce, na którym będzie on wykonywał wszelkie czynności. W przeciwnym razie może dojść do destrukcji studzienek oraz przejść kanałowych – wówczas maszyna może się również zapaść. Co więcej, należy ją rozstawić w sposób odpowiedni do wagi ładunku oraz działań, które będziesz wykonywał. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Pamiętajmy, że dźwigi samojezdne to maszyny, które ważą nawet kilkadziesiąt ton. Jeżeli takie urządzenie wjedzie na grząski teren, może się to skończyć bardzo różnie. Przykładowo czasem doprowadza to do zakopania urządzenia, a jego odkopywanie związane jest ze sporymi kosztami. Nie jest to również takie proste i potrzebne do tego są inne maszyny. Co więcej, prace na danym terenie muszą być wówczas wstrzymane, co prowadzi do niepotrzebnych opóźnień.

Jak utwardzić podłoże dla dźwigu samojezdnego?

Jak już wiesz, niezależnie od tego, czy zamierzasz pracować w trybie dźwigowym, czy też transportowym, dobrze jest wcześniej sprawdzić grunt. W jaki sposób możesz to zrobić? Poniżej opisujemy pokrótce 3 metody.

Wykorzystaj płyty betonowe

Z płyt betonowych można wyłożyć całą drogę lub jedynie miejsce, po którym będą poruszać się maszyny budowlane, w tym nasz wspomniany dźwig samojezdny. Nierzadko wykorzystuje się tę metodę przy leśnych drogach dojazdowych.

Zastosuj kostkę brukową

Kostkę brukową stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy wiadomo na pewno, że wyłożona nią powierzchnia posłuży komuś po przeprowadzeniu prac budowlanych. W przeciwnym razie będziesz musiał ją demontować, co zabierze Ci czas, energię, a przede wszystkim pieniądze.

Wykorzystaj kruszywo

Mamy tu na myśli przede wszystkim tłuczeń, który jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ze wszystkich podanych metod. Z powodzeniem możesz jednak wykorzystać również i te droższe. W każdym przypadku materiał wysypuje się na powierzchnię i utrwala się przy pomocy równych maszyn, głównie zagęszczarek.

Wynajem dźwigu samojezdnego – Kraków

Mieszkasz w Krakowie lub okolicach? Zależy Ci na wynajęciu dźwigu wraz z odpowiednim operatorem? Świetnie, jesteś w takim razie we właściwym miejscu. Nasz pracownik z pewnością nie popełni wyżej obiecanych błędów, a całe prace będą wykonane w pełni profesjonalnie. Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz i zamów nasze usługi już dziś!