Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

Kiedy wynajem dźwigu się opłaca?

Jeśli znalazłeś się w tym miejscu, zapewne zastanawiasz się, czy wynajem dźwigu ma w Twoim przypadku sens. Obecnie mnóstwo osób się na to decyduje i nic dziwnego – w bardzo wielu sytuacjach jest to po prostu opłacalne. W jakich? O tym więcej w tym artykule.

Kiedy warto wynająć dźwig? A kiedy nie?

Dźwig warto wynająć wtedy, gdy decydujesz się np. jednorazowy rozładunek dużych i ciężkich towarów. Okaże się to opłacalne również wtedy, gdy chcesz zadziałać niestandardowo, poza swoim rejonem, a transport dźwigu do tego miejsca okaże się zbyt kosztowny. To także dobra opcja dla osób, które nie działają np. w branży budowlanej, ale mają do zrealizowania jedno, konkretnie zadanie. Zdecydowanie powinny rozważyć wynajem również te firmy, w których żuraw chwilowo uległ awarii. Należy jednak pamiętać, że warto wynajmować dźwig tylko wtedy, gdy „w pakiecie” jest również operator.

Jeśli się zdecydujesz na wynajem dźwigu, możesz do danego projektu wybierać spośród wielu modeli maszyn, które akurat do niego pasują najlepiej. Gdy nie będziesz mieć tak dużego wyboru, może to negatywnie wpłynąć na szeroko pojętą elastyczność. Jeśli masz świadomość tego, że w zależności od projektu potrzeby mogą być rożne, zdecydowanie warto postawić na możliwość wynajmu większej liczby dźwigów. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujesz się na zakup maszyny, po pewnym czasie zacznie się ona starzeć, co może finalnie znaleźć odzwierciedlenie w niższej jakości realizowanych przez Ciebie zadań.

Warto więc dokładnie przekalkulować, jak szybko zakup dźwigu może się zwrócić. Jeżeli zajmie to sporo czasu, taka inwestycja okaże się nieopłacalna. Co więcej, bardzo w ten sposób obciążysz budżet swojego przedsiębiorstwa – zakup nowej maszyny to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych. Używane dźwigi również kosztują sporo. Tymczasem za niewielką cenę możesz uzyskać urządzenie lub urządzenia na ściśle określony czas. Wynajem to zatem dobre rozwiązanie również dla nowych firm, których nie stać ponoszenie tak dużych kosztów na wstępie. Pamiętaj też, że jeżeli zamierzasz wynająć dźwig na długi czas, firma może Ci zaoferować atrakcyjną zniżkę.

Ważne jest również to, że wynajmując dźwig, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych zobowiązań związanych z jego obsługą: nie musisz zajmować się konserwacją oraz serwisowaniem, a także przeglądami technicznymi. Nie musisz martwić się również wymianą poszczególnych komponentów.  Co więcej, nie musisz zastanawiać się, gdzie przechowasz tak duże urządzenie.

Zakup dźwigu okaże się jednak opłacalny, jeśli zależy Ci również na pełnej kontroli nad sprzętem. Wówczas nie musisz kontaktować się z żadnymi firmami ani czekać na swoją kolej, jeśli chodzi o dostęp do żurawi.

Wynajem dźwigów – Kraków i okolice

Przekonaliśmy Cię do tego, że warto zdecydować się na wynajem dźwigu? Świetnie! Jeżeli mieszkasz w Krakowie lub okolicach, nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś: zadzwoń pod numer 695 298 332 lub wypełnij formularz na stronie Dźwigów Cecuga.