Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

wynajem żurawi samojezdnych kraków

Jaki żuraw samojezdny wybrać?

Zastanawiasz się, jaki rodzaj żurawia samojezdnego wybrać? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Dużo zależy od tego, jakie prace będziesz chciał przeprowadzić. W nieco innych warunkach sprawdzą się żurawie terenowe, a w innych – gąsienicowe. Dowiedz się więcej.

Czym są dźwigi samojezdne?

Żuraw samojezdny to urządzenie dźwigowe, które zazwyczaj wykorzystywane jest do prac montażowych oraz przeładunkowych. Wykorzystuje się je m.in. tam, gdzie klasyczne dźwigi nie zdają egzaminu. Wynika to z tego, że żurawie samojezdne mają dużą nośność, a do tego są stosunkowo niewielkie. Można wyróżnić jednak kilka rodzajów tego typu urządzeń. Oto one.

Żurawie terenowe

Żurawie terenowe, jak sama nazwa wskazuje, doskonale radzą sobie w pracy na trudnym terenie. Bazują one na podwoziu o 4-6 kołach. Przeznaczone są do pracy na miejscach o trudnej dostępności i ograniczonej przestrzeni. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym tego typu maszyny wyróżniają się coraz większym udźwigiem, jednak większość z nich jest w stanie udźwignąć od 18 do 160 ton. Są one w stanie wytrzymać w niemal każdych warunkach, dlatego z powodzeniem mogą pracować na nieutwardzonych powierzchniach. Co więcej, doskonale spisują się zarówno w ciasnych uliczkach, jak i na dużych placach budowy. Warto dodać, że – wbrew pozorom – nie są to urządzenia o zbyt skomplikowanej budowie. Takie żurawie z powodzenie, mogą poruszać się po drogach.

Żurawie samojezdne montowane na ciężarówkach (żurawie samochodowe)

Do atutów takich żurawi należy duża mobilność. Należy jednak pamiętać, że mogą one podnosić mniejsze ciężary, na mniejszych wysokościach. Jednocześnie są niesamowicie zwrotne, dlatego bardzo często można je zaobserwować na placach budowy. Co więcej, wyróżniają się również niezwykłą precyzją. Takie żurawie często wykorzystywane są także m.in. w transporcie, telekomunikacji, ratownictwie, itd. Nierzadko są używane do budowy i konserwacji linii energetycznych oraz przycinania drzew. Te żurawie również mogą poruszać się pod drogach.

Żurawie gąsienicowe

Żurawie gąsienicowe montuje się do dużego, ciężkiego pojazdu z bieżnikami – przypominają one te używane również w czołgach. Dzięki nim są w stanie przemieszczać się nawet po bagnistych podłożach. Ważne jest to, że w przypadku żurawi gąsienicowych można obracać kabinę o 360 stopni, co pozwala wykonywać różne czynności, pozostając w tym samym miejscu. Żurawie gąsienicowe mają jednak również i swoje wady – przede wszystkim są zbyt ciężkie i duże, aby przemieszczać się po drogach publicznych. Oznacza to, że aby urządzenie trafiło np. na plac budowy, musi być załadowane na przyczepie. Dodajmy, że często wykorzystuje się je w pracach leśnych oraz polowych.

Żurawie samojezdne w Dźwigi Cecuga

 

Interesują Cię żurawie samojezdne? Jesteś zdecydowany na jakiś konkretny ich rodzaj? A może potrzebujesz porady? Z przyjemnością Ci pomożemy. Zadzwoń na numer 695 298 332 lub wypełnij formularz na naszej stronie. Im dokładniej to zrobisz, tym szybciej uda nam się Ci pomóc.