Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

dźwigi samojezdne Kraków

Jak bezpiecznie pracować dźwigiem samojezdnym podczas upałów?

Wysokie temperatury latem sprawiają, że praca dźwigiem samojezdnym stanowi spore wyzwanie. Zazwyczaj mówi się, że jest ona trudna zwłaszcza zimą, kiedy to na sprzęcie pojawia się lód, a węże zamarzają. Tymczasem również w czerwcu, lipcu i sierpniu trzeba się niemało natrudzić, aby dotrzymać terminy, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracy sobie i innym. Na co zatem zwrócić uwagę podczas upałów?

Codzienna inspekcja dźwigów

Bardzo ważne jest to, aby sprawdzać stan przewodów, węży oraz zbiorników codziennie – każdego dnia może być on bowiem inny. Najlepiej to robić jeszcze pod rozpoczęciem pracy. Ważne, aby sprawdzać nie tylko to, czy występują jakiekolwiek znaki zużycia. Dobrze jest kontrolować także ilość płynu hydraulicznego oraz innych substancji, a także poziom chłodnictwa.

Jeśli wiesz, że będziesz korzystał z dźwigu przez wiele godzin, warto zerknąć na grzejniki oraz inne elementy, biorąc pod uwagę ewentualne zanieczyszczenia – jeśli takie występują, grzejniki mogą być zablokowane. Należy więc zerknąć na wloty i wyloty urządzenia, aby sprawdzić poziom tych zanieczyszczeń, ponieważ zmniejszają one przepływ powietrza w chłodnicach.

Odpowiednie przechowywanie żurawia

Jeśli jest to możliwe i nie korzystasz z dźwigu, staraj się przechowywać go z dala od słońca. Dzięki temu zmniejszysz temperaturę urządzenia. Co więcej, ochronisz w ten sposób siedzenia w żurawiu przed uszkodzeniem, podobnie jak i wiele innych elementów, na które światło słoneczne mogłoby wpłynąć destrukcyjnie.

Oczywiście, idealnie będzie, jeśli będziesz trzymał żurawia pod jakimś zadaszeniem lub np. w magazynie bądź w jakimkolwiek innym budynku z kontrolowaną temperaturą. Dobrym rozwiązaniem będzie również postawienie go pod zapewniającym cień drzewem. Mamy jednak świadomość, że nie zawsze jest to możliwe. Zdarza się, że czasem dźwig musi po prostu stać na słońcu. Wówczas warto przykryć go plandekami – takie rozwiązanie również zapewni mu większe bezpieczeństwo.

Dopasowanie dźwigu do panujących warunków

Ważne jest również to, aby dopasować dźwig do panujących warunków pogodowych. Jeśli wiesz, że będziesz z tego typu urządzenia korzystać w ekstremalnie wysokich temperaturach, wybierz żuraw z opcją chłodzenia, które uruchamia się, kiedy jest gorąco. Tego typu modele zostały zaprojektowane z myślą właśnie o takiej pogodzie. Na szczęście, takie rozwiązania dostarcza coraz więcej producentów.  Jeśli więc na co dzień pracujesz w trudnych warunkach, zadbaj o to, aby w Twoim żurawiu znajdował się sprzęt, który pomoże Ci się uporać z upałami.

Korzystanie z dźwigu podczas burzy

Upały idą często w parze z burzami. Warto o tym pamiętać, ponieważ dźwigi w takich warunkach działają jak piorunochron i stwarzają zagrożenie dla operatora, jak również i całej ekipy znajdującej się w pobliżu. Co więcej, uderzenie pioruna potrafi bardzo poważnie uszkodzić sprzęt, niekiedy nawet sprawiając, że nie jest on w stanie działać. Dlatego trzeba przeczekać burzę, nawet jeśli grozi to tym, że Twoja praca nie zostanie wykonana na czas.

Bezpieczeństwo operatora

Podczas upałów należy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo dźwigu, ale również samego operatora. Niestety, szczególnie wysokie temperatury zdecydowanie nie sprzyjają pracy – dlatego tak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Pracę utrudnia także świecenie słońca w oczy. Zdarza się również, że niektórzy operatorzy nierozsądnie ignorują pewne kroki bezpieczeństwa i nie chcą nosić sprzętu ochronnego, ponieważ jest gorąco. Jeśli jednak rezygnują oni z noszenia kurtek i czapek odblaskowych, a nawet i koszul, narażają się na wiele zagrożeń, takie jak np. oparzenia słoneczne i udary, a także i możliwość spadnięcia gruzu prosto na głowę.

Wynajem dźwigów podczas upałów

Chcesz wynająć dźwig, gdy na zewnątrz panują nieziemskie upały? Cóż, w takim wypadku warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dba o codzienny przegląd pojazdów. Co więcej, u nas dźwig możesz wynająć wraz z operatorem, który doskonale wie, jak się zachować podczas burz czy w wysokich temperaturach. Wypełnij nasz formularz lub zadzwoń na numer 695 298 332 oraz wynajmij profesjonalny dźwig już dziś!