Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

6 najważniejszych zalet dźwigów samojezdnych

Żurawie samojezdne to typ dźwigów, które są w stanie pracować w wielu warunkach. Co więcej, bez problemu mogą przemieszczać się z punktu A do punktu B, co bardzo ułatwia wiele prac. Jest to możliwe dzięki temu, że dźwig zlokalizowany jest na podwoziu samochodu ciężarowego. Jakie są najistotniejsze zalety tego pojazdu? Odpowiadamy.

Dźwigi samojezdne znacznie upraszczają pracę

Dzięgi dźwigom samojezdnym prace przeładunkowe, montażowe, jak również budowlane są o wiele łatwiejsze. Pozwalają one przewozić nawet bardzo ciężkie ładunki (do 90 ton) w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego tak często można je spotkać m.in. na placach budowy, w fabrykach i magazynach oraz centrach logistycznych, a także na składowiskach, w portach oraz zakładach pracy. Wykorzystuje się je w przemyśle samochodowym, jak również i w wojsku. Można je spotkać nieraz przy montażu reklam oraz przy podnoszeniu pojazdów po wypadkach.

Dźwigi samojezdne mogą pracować na dużych wysokościach

Dźwigi samojezdne wyposażone są w wysięgniki teleskopowe, dzięki czemu mogą pracować na dużych wysokościach. Jednocześnie mały promień skrętu sprawia, że są w one w stanie zachować podczas różnego rodzaju prac dużą precyzję. Umożliwiają one dokładny montaż nawet w trudnodostępnych miejscach, dzięki czemu doskonale nadają się do montażu okien oraz innych elementów elewacji. Wysięgniki teleskopowe sprawiają też, ze praca w trybie dźwigowym odbywa się automatycznie.

Żurawie tego typu dostępne są w wielu wariantach

Na rynku można znaleźć sporo modeli dźwigów samojezdnych, które różnią się między sobą parametrami technicznymi. Dzięki temu można dobrać sprzęt idealny do swoich potrzeb i preferencji. Przykładowo, dźwigi o mniejszych gabarytach wykorzystuje się do przenoszenia ładunków o masie kilku ton, dlatego też świetnie sprawdzają się one w przestrzeniach zamkniętych, na placach oraz terenach zabudowanych. Umożliwiają bezproblemowe skręcanie na małych powierzchniach oraz przewożenie ładunku w wąskich korytarzach roboczych. Z kolei większe żurawie, o udźwigu ponad 20 ton, znakomicie spiszą się w fabrykach, magazynach oraz na placach budowy.

Żurawie samojezdne są ponadprzeciętnie mobilne

Dźwigi samojezdne wyróżniają się dużą mobilnością oraz łatwo przemieszczają się po określonym terenie. Podobnie i jak maszyny stacjonarne są one przeznaczone do prac z dużymi ładunkami, jednak – w porównaniu do tych drugich  – są one bardziej  mobilne i ekonomiczne. Co więcej, mogą się one poruszać zarówno po drogach publicznych, czego nie są w stanie robić np. dźwigi stacjonarne. Ponadto wiele z nich potrafi jeździć po bardzo trudnym oraz wymagającym terenie.

Żurawie tego typu zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort fizyczny

Praca na dźwigach samojezdnych zapewnia komfort – zarówno pracownikom fizycznym, jak i kierownictwu. Co więcej, nowoczesne żurawie korzystają często z ekologicznych rozwiązań. Jeśli wyposażone są w napęd elektryczny, nie emitują spalin. Często wykorzystuje się w nich przyjazne środowisku materiały, które nadają się do recyklingu. Ponadto łatwo jest je kontrolować, zapewniają one również mały poziom zanieczyszczeń oraz hałasu.

Wynajem dźwigu samojezdnego oznacza oszczędność

Jeśli nie chcesz przepłacać, zamiast od razu kupować dźwig możesz go wynająć. To doskonałe rozwiązanie np. dla małych firm budowlanych. Dzięki temu nie musisz ponosić kosztów związanych z koniecznością zatrudnienia operatora dźwigu bądź też jego wyszkoleniem. Profesjonalna firma oferująca usługi dźwigowe, jak np. Dźwigi Cecuga,  bierze też na barki wszelkie aspekty techniczne, co może być dla Ciebie dużym odciążeniem.