Dźwigi Kraków, usługi dźwigowe Kraków, wynajem dźwigów Kraków

3 najczęstsze usterki w żurawiach samojezdnych

Żurawie samojezdne są eksploatowane na różne sposoby. Do ich zalet należy ogromna funkcjonalność oraz możliwość wykorzystywania przy wielu rozmaitych pracach. Jeżeli jednak podczas używania dźwigu dojdzie do wypadku lub jakiejkolwiek awarii, operator powinien natychmiast zatrzymać urządzenie oraz odpowiednio je zabezpieczyć. W przeciwnym wypadku może ucierpieć on oraz osoby w jego otoczeniu. Do jakich typów usterek dochodzi w przypadki żurawi samojezdnych najczęściej? Oto one.

Zepsucie elementów ruchomych

Ramiona i podnośniki narażone są na duże obciążenia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek symptomy ich uszkodzenia, powinieneś udać się do serwisu, aby je naprawić. W jaki sposób objawiają się awarie tego typu komponentów? Najczęściej chodzi o zbyt powolną pracę oraz zmniejszoną wydajność.

Awarie podzespołów

Uszkodzenia podzespołów to, innymi słowy, małe awarie, z którymi sobie można poradzić stosunkowo szybko. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek typu problemy, należy zająć się nimi jednak możliwie jak najszybciej, ponieważ mogą się one przyczynić do całkowitego unieruchomienia dźwigu.

Problemy z oponami

Bardzo często w dźwigach samojezdnych występują również problemy z oponami. Produkowane są one, co prawda, z wysokiej klasy ogumienia, które powinno być właściwie dostosowane do pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Jeżeli jednak będą one zbyt obciążone przez długi czas, będą ulegały zużyciu, a dzieje się to zwykle dosyć szybko. Wynika to z wielu czynników: ciężaru konstrukcji, masy podnoszonych ładunków, jak również rodzaju nawierzchni, po której się one poruszają.

Jak zapewnić żurawiom sprawność?

Jeżeli chcesz, aby Twój dźwig pozostał sprawny przez długi czas, powinieneś regularnie sprawdzać jego stan techniczny, podczas specjalnych badań. Oprócz tego, należy je systematycznie konserwować. Warto często odwiedzać serwis oraz od razu działać w przypadku wykrycia nawet najmniejszych problemów. Wyeliminujesz w ten sposób ryzyko ewentualnych przestojów oraz zapobiegniesz pojawieniu się poważnych strat.

Oferowane przez nas modele dźwigów wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, jednak – tak jak i wszystkie inne urządzenia oraz pojazdy – narażone są na awarie. Mogą się do nich przyczynić nawet niekorzystne warunki atmosferyczne, jak np. podmuchy wiatru. Zdarza się, że do uszkodzeń dochodzi również w wyniku niewłaściwego użytkowania żurawia. Aby takie sytuacje pojawiały się możliwie jak najrzadziej, oferujemy wynajem dźwigów samojezdnych wraz z doświadczonymi operatorami, którzy znają wszystkie żurawie od podszewki.